Nightmare Carousel
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Nightmare Carousel

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

undisclosed desires

2 participanți

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

1undisclosed desires Empty undisclosed desires Mar Dec 27, 2011 9:28 am

Vanessa Elena Paradis

Vanessa Elena Paradis

Se tot uita pe geam de jumatate de ora. Nu stia ce avea, era o zi mohorata si cheful de iesit in oras ii pierise de tot. Nu avea niciun prieten cu care sa-si petreaca timpul, era ca si cum toti oamenii fugeau de ea de la o vreme, chiar daca nu era asa. Insa asa se simtea Vanessa. Se afla intr-o continua depresie de doua luni, de la despartirea de iubitul ei. Pe langa faptul ca se purtase cu ea ca un imbecil, o mai si inselase. Si lucrul asta o facuse sa-si piarda increderea in toate persoanele din jurul ei.

2undisclosed desires Empty Re: undisclosed desires Mar Dec 27, 2011 9:30 am

Daniel Parker

Daniel Parker

Se plimba plictisit pe hol , avand o mana in buzunarul blugilor si in cealalta se juca cu cheile absent.Nu avea chef de nimic si totusi cauta companie.Scapa din gresala cheile , acestea cazand sub usa cuiva.
Injura incet ,batand de cateva ori la usa respectiva , pentru asi putea recupera cheile.

3undisclosed desires Empty Re: undisclosed desires Mar Dec 27, 2011 9:33 am

Vanessa Elena Paradis

Vanessa Elena Paradis

Tresari brusc auzind un zgomot si, intorcandu-se, isi cobori privirea spre cheile ce ajunsera intr-un mod stupid de miraculos in camera ei. Din cate stia, nu erau ale sale. Se incrunta un pic auzind dupa aceea niste batai usoare in usa si o deschise, inima inca batandu-i cu putere in piept.
-Da? intreba privindu-l pe individul din fata ei iar inima incepu sa-i bata mult mai puternic, facand-o sa-si duca instinctiv mana la piept.

4undisclosed desires Empty Re: undisclosed desires Mar Dec 27, 2011 9:37 am

Daniel Parker

Daniel Parker

Isi cobori privirea asupra tipei ce ii deschise si schita doar un mic zambet , privindu-si apoi cheile de pe jos.
-Cheile alea sunt ale mele.murmura usor plictisit si ducandu-si o mana la ceafa.
O analiza scurt , privind-o apoi in ochi si asteptand sa isi primeasca cheile inapoi.

5undisclosed desires Empty Re: undisclosed desires Mar Dec 27, 2011 9:39 am

Vanessa Elena Paradis

Vanessa Elena Paradis

Intredeschise putin gura vrand sa spuna ceva dar renunta. Vedea ca tanarul era plictisit si deci, poate nu avea chef de stat la taclale cu o "copila" ca ea. Lasa putin privirea in jos si se apleca, luand cheile de jos, si i le dadu.
-Poftim. zise intinzandu-i cheile.

6undisclosed desires Empty Re: undisclosed desires Mar Dec 27, 2011 9:41 am

Daniel Parker

Daniel Parker

Lua cheile calm si bagandu-le apoi in buzunar.
-Mersi.spuse schitand un mic zambet.Daniel.se prezenta intr-un final.
Nu avea nici o problema sa stea cu ea la povesti si asa era prea plictisit si mai avea un pic sa se omoare , pentru a doua oara daca se putea.

7undisclosed desires Empty Re: undisclosed desires Mar Dec 27, 2011 9:44 am

Vanessa Elena Paradis

Vanessa Elena Paradis

Schita un zambet desi nu ii venea sa o faca si se dadu din usa.
-Daca vrei, intra. zise privindu-l iar apoi se prezenta. Vanessa. Incantata.

8undisclosed desires Empty Re: undisclosed desires Mar Dec 27, 2011 9:46 am

Daniel Parker

Daniel Parker

Pasi in camera fetei , cu pasi calculati si arunca o privire in jur , intorcandu-se spre ea.
-Frumos apartament.spuse privind-o.Incantat de asemenea.continua si asezandu-se pe canapea fara invitatia fetei.

9undisclosed desires Empty Re: undisclosed desires Mar Dec 27, 2011 9:49 am

Vanessa Elena Paradis

Vanessa Elena Paradis

Afisa un zambet, de data asta sincer, auzindu-i complimentul referitor la apartamentul ei. Tanarul acela era prima persoana care pasise in acel apartament de cand Vanessa se mutase acolo si era fericita in adancul sufletului ei ca putea vorbi si ea cu cineva in sfarsit.
-Multumesc. zise privindu-l in ochi pentru cateva clipe. Um, te servesc cu ceva?

10undisclosed desires Empty Re: undisclosed desires Mar Dec 27, 2011 9:53 am

Daniel Parker

Daniel Parker

Mai arunca o privire in jurul lui , mai mult din plictiseala.Cand o auzi vorbind , isi indrepta privirea spre Vanessa schitand un mic zambet.
-Cu nimic mersi.spuse dand din umeri.Si cati ani ai Vanessa? intreba , mai mult sa faca conversatie , desi era cam tacut.

11undisclosed desires Empty Re: undisclosed desires Mar Dec 27, 2011 9:56 am

Vanessa Elena Paradis

Vanessa Elena Paradis

Se aseza langa el, la o distanta nu prea mare insa nici prea mica, suficienta cat sa-i dea ei o stare de liniste oarecum.
-17 ani. Tu? intreba punandu-si un picior peste celalalt si isi incrucisa bratele in san.

12undisclosed desires Empty Re: undisclosed desires Mar Dec 27, 2011 9:57 am

Daniel Parker

Daniel Parker

Se rezema cu bratul de spatarul canapelei , continuand sa ii priveasca fiecare miscare si reactie , schitand un zambet uneori.
-21 .murmura dand din umeri.
Spre nenorocul lui , tanara era minora deci va trebui sa aiba grija , daca nu vrea sa ajunga la corupere de minori.

13undisclosed desires Empty Re: undisclosed desires Mar Dec 27, 2011 10:00 am

Vanessa Elena Paradis

Vanessa Elena Paradis

-Hmm...pari ceva mai tanar. spuse razand si privindu-l in ochi, lasandu-se pe spate. Se intreba oare cum murise tanarul de langa ea. Stia ca fiecare persoana avea cate o poveste interesanta iar ea era genul ala de om caruia ii placea sa ii asculte pe ceilalti insa nu intreba. Nu vroia sa para prea bagacioasa din prima.

14undisclosed desires Empty Re: undisclosed desires Mar Dec 27, 2011 10:03 am

Daniel Parker

Daniel Parker

Chicoti incet si fantoamtic , privind-o in continuare.
-Mersi , dar na am murit de tanar la fel ca oricare altcineva de aici.spuse dand din umeri.
Nimeni nu stia adevarata lui poveste cum murise , nu erau doar ce stiau toti , erau mai multe la mijloc decat isi putea da seama oricine.

15undisclosed desires Empty Re: undisclosed desires Mar Dec 27, 2011 10:41 am

Vanessa Elena Paradis

Vanessa Elena Paradis

O rodea pe dinauntru curiozitatea si nu mai putea astepta nicidecum. Trebuia sa-l intrebe cum murise, era de vina natura ei uneori mult prea curioasa.
-Uh...pot sa te intreb cum ai murit?intreba ezitand un pic.

16undisclosed desires Empty Re: undisclosed desires Mar Dec 27, 2011 10:45 am

Daniel Parker

Daniel Parker

Il trezi din ganduri in acel moment.Nu fusese prea atent , dar auzise ultima parte din intrebarea ei.Isi indrepta privirea extrem de patrunzatoare spre ea si dadu afirmativ din cap.
-Pai sa vedem , am luat o supradoza cand eram pe strada si am fost urmarit de mafia germana , fiind impuscat de trei ori in piept.Dar tu?intreba calm.
Vorbea despre moarta lui ca si cum nu ar fi fost ceva important , dar stia ca lasase o gramada de persoane in urma.

17undisclosed desires Empty Re: undisclosed desires Mar Dec 27, 2011 10:56 am

Vanessa Elena Paradis

Vanessa Elena Paradis

Nu stia ce sa spuna. Ii era mila de el, insa nu stia de ce si totusi...nu se suparase ca il intrebase de moartea lui.
-Eram intr-o calatorie impreuna cu clasa si s-a prabusit avionul din nu stiu ce probleme. zise lasandu-si privirea in jos.

18undisclosed desires Empty Re: undisclosed desires Mar Dec 27, 2011 10:58 am

Daniel Parker

Daniel Parker

O privi calm.Nu isi arata el sentimentele , dar ii parea rau acum ca o intrebase.Se lasa pe vine , in fata ei si ii prinse usor barbia cu doua degete facand-o pe tanara sa il priveasca.
-Hey , va fi bine vei vedea.Eu sunt aici de doi ani.spuse calm zambindu-i sincer.

19undisclosed desires Empty Re: undisclosed desires Mar Dec 27, 2011 11:17 am

Vanessa Elena Paradis

Vanessa Elena Paradis

Il privi pe tanar fix in ochi pentru cateva minute insa isi muta apoi privirea in alta parte si-si drese glasul.
-Nu sunt obisnuita sa stau departe de toti ceilalti. Aici ma simt pur si simplu singura si...m-am saturat. sopti privindu-l apoi si afisa un zambet. Nu se putea abtine sa zambeasca atunci cand il privea si ce-i drept, zambise cam rar in ultimele doua luni.

20undisclosed desires Empty Re: undisclosed desires Mar Dec 27, 2011 11:20 am

Daniel Parker

Daniel Parker

Zambi incet si el continuand sa o priveasca si retragandu-si incet mana.
-Stiu sentimentul , ce zici ma insotesti la cina?intreba privind-o calm.
Se ridica incet intinzand mana spre ea si asteptand privind-o in continuare.

21undisclosed desires Empty Re: undisclosed desires Mar Dec 27, 2011 11:21 am

Vanessa Elena Paradis

Vanessa Elena Paradis

Il privi putin ciudat. Se si imprietenise deja cu el? Da, cam asa parea. Hm, ciudat. Afisa un zambet sec iar apoi il lua de mana usor.
-Da, pare o idee buna. ii spuse zambind. La urma urmei, ce-ar fi putut sa-i spuna? Ca mama ei o invatase sa nu iasa cu strainii? Pf.

22undisclosed desires Empty Re: undisclosed desires Mar Dec 27, 2011 11:24 am

Daniel Parker

Daniel Parker

O ajuta sa se ridice de pe canapea , zambind calm si sincer , indreptandu-se apoi spre iesire in urma lui venind tanara.Era cam ciudat ca se imprietenisera atat de repede , dar nu conta pentru el.

23undisclosed desires Empty Re: undisclosed desires Mar Dec 27, 2011 11:26 am

Vanessa Elena Paradis

Vanessa Elena Paradis

-Hmmm stai, stai, stai. zise amintindu-si ca trebuia sa se imbrace totusi altfel. Trebuie sa ma schimb. Ma asteeepti? Nu-mi ia mult, promit. zise pe un ton inocent si clipi des din gene zambind.

24undisclosed desires Empty Re: undisclosed desires Mar Dec 27, 2011 11:28 am

Daniel Parker

Daniel Parker

Se opri intorcandu-se spre ea si chicoti incet si fantomatic.
-Daca trece un minut intru peste tine.spuse amenintator si privind-o serios.
Nu glumea cu asa ceva.Era in stare sa intre peste ea , daca ii lua mult.
-Acum fugi.continua usor amuzat.

25undisclosed desires Empty Re: undisclosed desires Mar Dec 27, 2011 11:37 am

Vanessa Elena Paradis

Vanessa Elena Paradis

Se stramba la el auzindu-i replicile, fara sa creada o iota din ceea ce spusese. Se duse apoi in dormitor, luand din sifonier o rochita neagra din satin si cu bretele iar in picioare niste pantofi cu toc destul de inalt. Rochia era pana deasupra genunchilor cu putin, deci era destul de scurta. Nu-i placea sa iasa altfel decat eleganta in oras, fie ca era vorba de o ismpla plimbare sau naiba mai stie ce. Ii placea sa fie eleganta in orice moment si cu asta basta. Isi dadu jos hainele cu care fusese imbracata toata ziua, chiar de cand se trezise, ramanand astfel in lenjerie intima si isi lua rochia incepu sa se imbrace cu ea.

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 2]

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum