Nightmare Carousel
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Nightmare Carousel

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Never forget the past...

2 participanți

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

26Never forget the past... - Pagina 2 Empty Re: Never forget the past... Mier Dec 28, 2011 11:27 am

Vanessa Elena Paradis

Vanessa Elena Paradis

Isi indeparta un pic chipul de al lui si rase incet.
-Lasa, fa-te tu bine si apoi mai vorbim in legatura cu intalnirea. ii zise sarutandu-l scurt si usor apasat.

27Never forget the past... - Pagina 2 Empty Re: Never forget the past... Mier Dec 28, 2011 11:30 am

Daniel Parker

Daniel Parker

Prelungi putin sarutul , muscand-o usor de buza si chicotind fantomatic apoi.Se indeparta de ea , intinzandu-se pe patul moale punandu-si mainile sub cap.
-Papusa ce ai de gand sa faci azi?intreba curios.

28Never forget the past... - Pagina 2 Empty Re: Never forget the past... Mier Dec 28, 2011 11:33 am

Vanessa Elena Paradis

Vanessa Elena Paradis

Isi lasa usor capul intr-o parte privindu-l zambind si ofta scurt. Inca nu planuise sa faca ceva anume dar avea sa stea oricum cu el. N-avea de gand sa-l lase sa stea singur.
-Pai, banuiesc ca o sa stau cu tine. Ca sa vezi ca nu-s a dracu. zise ultima replica in gluma si rase incet.

29Never forget the past... - Pagina 2 Empty Re: Never forget the past... Mier Dec 28, 2011 11:41 am

Daniel Parker

Daniel Parker

-Daca erai a dracu , ma aruncai in suturi din apartamentu tau de ceva vreme.spuse chicotind incet si privind-o.Ce zici sa plecam dracu de aici?intreba .

30Never forget the past... - Pagina 2 Empty Re: Never forget the past... Mier Dec 28, 2011 11:43 am

Vanessa Elena Paradis

Vanessa Elena Paradis

Ridica sprancenele apropiindu-se de patul lui, tocurile Vanessei rasunand in toata sala.
-Acum nu-ti forta norocul. Nu sunt a dracu, dar in spital tot trebuie sa ramai.ii zise asezanu-se pe scaun picior peste picior.

31Never forget the past... - Pagina 2 Empty Re: Never forget the past... Mier Dec 28, 2011 11:44 am

Daniel Parker

Daniel Parker

O privi urat.
-Esti enervanta cand faci pe autoritara.spuse mentinandu-si privirea asupra ei.
Se ridica in sezut , stand sprijinit cu mainile de pat si schitand un mic zambet.

32Never forget the past... - Pagina 2 Empty Re: Never forget the past... Mier Dec 28, 2011 11:46 am

Vanessa Elena Paradis

Vanessa Elena Paradis

Isi dadu ochii peste cap privindu-l urat.
-Zau. Chiar ti-e atat de greu sa intelegi ca cineva chiar iti vrea binele?! intreba.

33Never forget the past... - Pagina 2 Empty Re: Never forget the past... Mier Dec 28, 2011 11:49 am

Daniel Parker

Daniel Parker

Statu putin pe ganduri privind-o.
-Hmm da mie greu.Urasc spitalele ce naiba?Ma simt bine.spuse dand din umeri.

34Never forget the past... - Pagina 2 Empty Re: Never forget the past... Mier Dec 28, 2011 11:51 am

Vanessa Elena Paradis

Vanessa Elena Paradis

Ridica sprancenele privindu-l usor sceptica.
-Bine. Spune-i asta si medicului. Sa vedem daca e de acord sa te lase sa pleci. spuse zambindu-i usor copilaresc.

35Never forget the past... - Pagina 2 Empty Re: Never forget the past... Mier Dec 28, 2011 11:53 am

Daniel Parker

Daniel Parker

-Vrei sa vezi ca plec?intreba usor al dracu si privind-o in ochi.
Avea el chestiile lui fixe , care il faceau sa scape usor de orice problema , chiar si de spital , dar renunta la idee facandu-i tinerei pe plac.
-Fie ca tine nu plec.continua.

36Never forget the past... - Pagina 2 Empty Re: Never forget the past... Mier Dec 28, 2011 11:55 am

Vanessa Elena Paradis

Vanessa Elena Paradis

Incepu sa rada usor satisfacuta ca tot i se facuse pe plac.
-Lasule. ii zise vrand sa-l provoace si zambi usor inocenta muscandu-si buza inferioara. Nu, serios acum. Daca vrei, ma duc sa-l chem pe medic, sa vedem daca vrea sa te lase sa pleci.

37Never forget the past... - Pagina 2 Empty Re: Never forget the past... Mier Dec 28, 2011 11:57 am

Daniel Parker

Daniel Parker

-Nu imi trebuie aprobare sa plec din spital papusa , sunt criminalist si pot fi oricand chemat si sa scap din inchisoarea asta.spuse privind-o.
Ii facuse pe plac , doar prin faptul ca tinea la ea ca in rest daca era alta persoana era deja pe motor plecand de acolo.

38Never forget the past... - Pagina 2 Empty Re: Never forget the past... Mier Dec 28, 2011 12:03 pm

Vanessa Elena Paradis

Vanessa Elena Paradis

-Stii ce, dragutule? incepu pe un ton dragalas proptindu-si cotul pe genunchi si barbia in palma, privindu-l zambind. Nu o faci pentru mine, ci pentru tine.

39Never forget the past... - Pagina 2 Empty Re: Never forget the past... Mier Dec 28, 2011 12:05 pm

Daniel Parker

Daniel Parker

-Ca inca nu am plecat o fac pentru tine , ca daca era dupa capul meu plecam de mult.spuse calm si amuzat totusi.
Si totusi isi lasase garda jos de fata cu ea , ceea ce il deruta complet .

40Never forget the past... - Pagina 2 Empty Re: Never forget the past... Mier Dec 28, 2011 12:06 pm

Vanessa Elena Paradis

Vanessa Elena Paradis

-Mhm. Orgoliul asta masculin...zise clatinand incet din cap usor sarcastica.

41Never forget the past... - Pagina 2 Empty Re: Never forget the past... Mier Dec 28, 2011 12:09 pm

Daniel Parker

Daniel Parker

-Sa nu te aud ca si voi aveti orgoliu si ne faceti sa stam dupa voi pana ce va lasati de ne vine sa ne spanzuram.spuse privind-o urat.
Da , orgoliul lui era foarte mare , dar asta era el asa fusese si in viata anterioara , doar ca atunci nu ii pasase de nimeni si nimic ca acum.

42Never forget the past... - Pagina 2 Empty Re: Never forget the past... Mier Dec 28, 2011 12:16 pm

Vanessa Elena Paradis

Vanessa Elena Paradis

Vru sa ii zica ceva insa usa se deschise si in salon aparu medicul care ii privi pe cei doi.
-Buna ziua. ii saluta barbatul iar apoi il intreba pe Daniel: cum va simtiti?

43Never forget the past... - Pagina 2 Empty Re: Never forget the past... Mier Dec 28, 2011 12:44 pm

Daniel Parker

Daniel Parker

Chicoti incet , dar cand doctorul intra in salon se calma.
-Bine , chiar foarte bine pot spune.murmura privindu-l.
Se ruga sa fie lasat acasa cat mai repede posibil , dar nu prea credea ca va avea el acest noroc.

44Never forget the past... - Pagina 2 Empty Re: Never forget the past... Mier Dec 28, 2011 12:55 pm

Vanessa Elena Paradis

Vanessa Elena Paradis

Dupa ce il examina cu atentie il privi zambind usor.
-Vesti bune. Daca doriti, puteti pleca azi acasa.
Vanessa il privi pe Daniel zambind, lasandu-se pe spate, pe spatarul scaunului.

45Never forget the past... - Pagina 2 Empty Re: Never forget the past... Mier Dec 28, 2011 1:02 pm

Daniel Parker

Daniel Parker

-Normal ca plec.spuse zambind calm si multumindu-i doctorului.
Acesta pleca si ii lasa singuri , satenul o privi pe Vanessa zambind.
-Ce zici de italnirea aia?intreba.

46Never forget the past... - Pagina 2 Empty Re: Never forget the past... Mier Dec 28, 2011 1:06 pm

Vanessa Elena Paradis

Vanessa Elena Paradis

-Maine. ii zise zambindu-i cald iar apoi adauga: nu esti obosit?

47Never forget the past... - Pagina 2 Empty Re: Never forget the past... Mier Dec 28, 2011 1:09 pm

Daniel Parker

Daniel Parker

-Nup , sunt bine.spuse ridicandu-se si intinzand mana spre ea.
Era gata imbracat spre norocul lui si mai avea o masina , ce il astepta in parcare .

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum