Nightmare Carousel
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Nightmare Carousel

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Take me away

2 participanți

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

1Take me away Empty Take me away Mar Dec 27, 2011 5:45 pm

Jessica Cooper

Jessica Cooper

Ploaia nu se opri nici pentru o secunda si totusi tanara frumoasa statea pe afara , lasand picurii reci de ploaie sa ii mangaie corpul.
Purta o pereche de blugi pe picior scurti si un tricou pe corp ce ii punea sanii in evidenta.Parul lung si blond ii cadea pe umerii goi si o facea sa para mult mai frumoasa decat era.
Statea pe banca , mai exact intinsa si cu genunchi indoiti punandu-si mana in fata pentru a nu-i mai intra picurii in ochi.
Nu ii era somn si se cam plictisea , chiar daca era trecut de zece noaptea , ea tot nu putea dormi.Ofta usor ridicandu-se si incepand sa se plimbe aiurea , tocurile ei spargand linistea din jur.

2Take me away Empty Re: Take me away Mar Dec 27, 2011 6:03 pm

Elias Froze

Elias Froze

Paseam incet pe asfaltul umed , avand mintea ratacita . Ma gandeam la viat amea anterioara si la cea prezenta . Am oftat , zambind incurajator , ca pentru propria persoana . Fusese un spectacol in care juca o fosta colega . Sigur nu isi amintea de mine , dar macar am mai iesit din casa .
Bantuiam singur pe aleele pustii ale parcului , imbracat cu camasa alba , cravat si jeansi . Nu suportam pantalonii de stofa si nu ii purtam nici daca cerea Obama .
Mi-am scos telefonul din buzunar , privind neincrezator la ceas . Doar ze

3Take me away Empty Re: Take me away Mar Dec 27, 2011 6:05 pm

Jessica Cooper

Jessica Cooper

Isi baga mainile in buzunarele gecii pe care o purta simtind frigul doar atunci.Nu mai era atenta pe unde merge , pasii ei fiind mai repeziti acum si sunand mult mai tare , chiar daca nu vroia.
Simti cum se baga in cineva , dezechilibrandu-se pe moment si ridicandu-si privirea spre barbat.
-Scuze , nnu eram atenta.sopti.

4Take me away Empty Re: Take me away Mier Dec 28, 2011 12:40 pm

Elias Froze

Elias Froze

Am dat sa`mi bag telefonul inapoi in buzunar , dar l-am scapat pe jos atunci cand cineva se lovise de mine . Mi-am ridicat privirea la fata si am zambit .
- Nu e nici o problema , .. Jessica am spus eu facand o usoara pauza . O cunosteam inainte de a ajunge aici . Era colega cu sora unei foste prietene ..

5Take me away Empty Re: Take me away Mier Dec 28, 2011 12:42 pm

Jessica Cooper

Jessica Cooper

Ramase uimita pentru cateva clipe cand ii rosti numele si apoi il recunoscuse rapid.
-Ely?intreba dandu-se un pas in spate.
Habar nu avea cum sa reactioneze.Nu stia ca el murise , nu mai aflase ceva de el de cativa ani buni.Il analiza scurt , observand ca se schimbase enorm de mult.Primul impuls fusese sa ii sara in brate , dar se abtinu muscandu-si buzele.

6Take me away Empty Re: Take me away Mier Dec 28, 2011 12:48 pm

Elias Froze

Elias Froze

Am inceput sa rad usor cand ma recunoscuse . M-am aplecat sa`mi ridic telefonul .
- Ce faci , pustoaico , la ora asta , asa dezbracata , singura ? am intrebat`o luand`o apoi usor in brate . Ah , iar ma incearca pacatul . Clar o sa ajung in iad , la ce ganduri neortodoxe imi aducea fata asta , iar acum la fel . Arata prea bine pentru o fata de varsta ei . Pacat ca a murit ... Putea sa ajunga departe , numai prin felul in care arata . Dar avea si minte , nu ca altele .

7Take me away Empty Re: Take me away Mier Dec 28, 2011 12:51 pm

Jessica Cooper

Jessica Cooper

Il imbratisa la randul ei zambind dulce.
-Pierd vremea si nu sunt dezbracata , atat de tare.spuse privindu-l in ochi.Ce ti s-a intamplat?Si de ce nu ai mai dat semne de viata?intreba abtinandu-se sa nu il plesneasca.Ii fusese dor de el , nu se mai vazusera de ceva vreme si totusi sentimentele ei revenind din nou.

8Take me away Empty Re: Take me away Mier Dec 28, 2011 1:02 pm

Elias Froze

Elias Froze

Am lasat capul in jos si am zambit usor intristat .
- Ma mutasem .. Nu vroiam sa mai aud de nimeni si nimic .. Aveam niste probleme .. Si am murit inecat si inghetat .. iarna trecuta . Fusesem la lac si .. uite`ma . am spus eu dand din umeri apoi . Am privit-o din cap pana in picioare , zambind usor pervers . Avusesem ocazia sa o sarut de mii de ori , dar am facut`o o singura data , iar acum regretam . Am fost prost ca am lasat`o asa ..

9Take me away Empty Re: Take me away Mier Dec 28, 2011 1:05 pm

Jessica Cooper

Jessica Cooper

Zambi incet si intristat , punandu-si o mana pe obrazul lui privindu-l dulce.
-Mi-a fost dor de tine.sopti mutandu-si privirea in alta parte , firele blonde de par acoperindu-i chipul.
Habar nu avusese pana in acel moment cat de dor ii fusese de el si cat tinea la persoana din fata ei.Zambi incet avand inca degetele pe obrazul lui.

10Take me away Empty Re: Take me away Mier Dec 28, 2011 1:31 pm

Elias Froze

Elias Froze

- Imi pare rau .. Si mie de tine , Jessica . Si stii prea bine ce simteam pentru tine , dar erau atatea diferente intre noi si ma opreau atatea lucruri .. Pana si varsta ... am spus eu oftand . Acum ar fi fost si mai aiurea , avand in vedere ca urma sa ii fiu si profesor .

11Take me away Empty Re: Take me away Mier Dec 28, 2011 1:34 pm

Jessica Cooper

Jessica Cooper

Isi retrase mana incet oftand.Se departa putin de el privindu-l.Nu ii arata cat de mult o ranise atunci cand plecase si ca simtea ceva pentru ea si totusi sentimentele inca erau vii cand venea vorba de el.
-Nu mai conteaza acum.spuse dand usor din umeri si asezandu-se pe banca.
Evita pe cat posibil sa ii spuna cum murise ea , nu vroia sa afle acest lucru.

12Take me away Empty Re: Take me away Mier Dec 28, 2011 3:03 pm

Elias Froze

Elias Froze

Daca ai stii ce simt si acum pentru tine , poate ar conta ..
- Da .. pacat totusi . am spus eu muscandu`mi buza .
- Eh , pai .. de ce esti aici .. ? Adica te`am vazut in liceu si mi`am dat seama , dar de ce? am intrebat`o asezandu`ma langa ea . Mi-am dus pana dupa capul ei si am tras`o usor spre mine , capul ei ajungand pe umarul meu .

13Take me away Empty Re: Take me away Mier Dec 28, 2011 3:05 pm

Jessica Cooper

Jessica Cooper

Tresari la atingerea lui , dar isi lasa capul pe umarul sau.Ii prinse hanoracul ce il purta oftand incet.
-Pai...umm...m-am sinucis.sopti inchizandu-si ochii incercand sa nu il priveasca.
Il iubea inca la fel de mult ca si cand era in viata , dar nu stia daca el simtea la fel.

14Take me away Empty Re: Take me away Mier Dec 28, 2011 3:08 pm

Elias Froze

Elias Froze

Am ramas socat pentru cateva secunde , putand sa cred orice , dar asta nu .
- Offf . copil tembel ce esti ! De ce ai facut una ca asta cand aveai toata viata inainte ? am strans`o in bratele mele , intristandu`ma . Nu puteam sa inteleg sau sa cred asa ceva . Niciodata nu as fi crezut`o in stare de asa ceva .

15Take me away Empty Re: Take me away Mier Dec 28, 2011 3:09 pm

Jessica Cooper

Jessica Cooper

-Pentru ca..pentru ca tu m-ai parasit , mama incepuse sa se drogheze si tata a inceput sa o ia razna de la alcool .Viata mea se duse dracu pana la urma si am preferat sa mor decat sa ajung violata de propriul tata.sopti.

16Take me away Empty Re: Take me away Mier Dec 28, 2011 3:35 pm

Elias Froze

Elias Froze

- Off .. Trebuia sa ma cauti . Puteai pur si simplu sa pleci si sa stai la mine . Am imbratisat`o si mai tare , sarutand`o apoi pe frunte . Imi parea atat de rau pentru ea . Poate ar fi fost altfel acum si nici unul nu am mai fi ajuns aici . La urma urmelor .. aveam nevoie de ea si se pare ca si ea de mine . Trebuia sa fi ramas si sa nu ascult de gura lumii . TRebuia sa uit de diferente si sa nu`mi pese .. Dar acum e prea tarziu .. Sau poate nu . La urma urmelor , poate e un fel de " a doua sansa " .. Nu stiam ce sa fac sau sa spun acum . Am oftat greoi .

17Take me away Empty Re: Take me away Mier Dec 28, 2011 3:38 pm

Jessica Cooper

Jessica Cooper

Ofta incet , strangandu-i hanoracul in mana si muscandu-si buzele .
-Nu am stiut unde te pot gasi si ai plecat nu ai mai dat nici un semn de viata.sopti oftand incet.
Isi ridica privirea si il privi in ochi , punandu-si o mana pe obrazul lui.

18Take me away Empty Re: Take me away Mier Dec 28, 2011 3:46 pm

Elias Froze

Elias Froze

- Copila mea .. am spus eu punand accentul pe " mea " , pur si simplu , din instinct . Fata isi pusese o mana pe obrazul . Era atat de aproape de mine .. Vroiam sa o sarut atat de tare , dar imi era teama .
- Mai .. simti ceva ... pentru mine ...?am intrebat facand mici pauze , ezitand . Inima incepuse sa imi bata mult mai tare decat o facea deja , iar sangele imi pulsa in vene . Probabil rosisem putin , ca un adolescent , dar lumina slaba era in avantajul meu .

19Take me away Empty Re: Take me away Mier Dec 28, 2011 3:48 pm

Jessica Cooper

Jessica Cooper

Il privi in ochi , schitand un mic zambet , pe buzele rosii.
-Normal , sentimentele mele au ramas aceleasi pentru tine.sopti lasandu-si usor capul in jos.
Se simtea usor stanjenita , dar prefera ca el sa stie cu inca mai tinea la el , la fel de mult chiar daca sentimentele nu erau aceleasi fata de ea , nu mai prea conta.

20Take me away Empty Re: Take me away Mier Dec 28, 2011 3:56 pm

Elias Froze

Elias Froze

Am ramas usor socat la auzirea vorbelor sale . Nu ma asteptam sa mai simta ceva dupa ce facusem . Am sarutat`o pentru prima si ultima data , dupa care am disparut . Mi-am muscat buza inferioara , abea rezistand impulsului de a o saruta . O vroiam atat de mult , dar era atat de gresit lucrul asta . Ata din punct de vedere moral , caci era totusi un copil , cat si din punct de vedere profesional , fiind eleva mea .
- Prostuto . Te`am iubit atat de mult , dar am fost un idiot . Nu merit dragostea ta ... Dar am nevoie de ea .. am spus , ridicandu`i usor capul , ca sa ii pot vedea ochii . Atentia mi s-a oprit asupra buzelor sale , si intr`un moment de slabiciune , mi`am presat buzele asupra alor sale , sarutand-o atat de inocent si dulce .

21Take me away Empty Re: Take me away Mier Dec 28, 2011 3:59 pm

Jessica Cooper

Jessica Cooper

Vru sa spuna ceva , dar nu mai apuca din cauza sarutului.Ramase uimita pentru cateva clipe , dar ii raspunse la sarut punandu-si o mana pe dupa gatul sau.Simtea din nou acei fiori placuti in tot corpul , oferite doar la atingerile lui.Se mira ca inca o mai iubea , dar sentimentul era la fel si se bucura de acest lucru.

22Take me away Empty Re: Take me away Mier Dec 28, 2011 4:06 pm

Elias Froze

Elias Froze

I`am inconjurat corpul cu bratele mele , strangand`o tare , avand senzatia ca o voi pierde daca ii voi da drumu` . In cele din urma , am rupt sarutul .
- Imi pare rau ca sunt atat de las . Nu stiu sa risc . Si ar trebui totusi sa risc totul pentru tine , pentru fericirea mea .. Am oftat realizand ca este singura fata pe care am putut sa o iubesc atat de mult timp , cu aceeasi intensitate .
- Te rog , hai sa o luam de la inceput .. am spus eu muscandu`mi buza . Acum imi era si mai greu , riscand sa`mi pierd si slujba , dar abea realizasem ca nu conteaza . Ca trebuie sa fiu cu ea .

23Take me away Empty Re: Take me away Mier Dec 28, 2011 4:08 pm

Jessica Cooper

Jessica Cooper

Zambi incet privindu-l in ochi.Nu ii venea sa creada ca era din nou cu ea .Era fericita , cea mai fericita.
-Nu-i nimic , conteaza ca suntem din nou impreuna si mi-ar placea sa o luam de la inceput.sopti zambindu-i dulce cum doar lui ii putea zambi.
Il iubea la fel de mult cum o facuse si in viata anterioara.Se pare ca primisera amandoi o sansa noua de a fi impreuna si nu avea de gand sa mai dea cu piciorul la asta.

24Take me away Empty Re: Take me away Mier Dec 28, 2011 4:17 pm

Elias Froze

Elias Froze

Am zambit multumit si m-am ridicat de pe banca , luandu`i mana in a mea .
- Dar ar fi mai bine totusi , sa stim doar noi .. Macar pana imi gsesc alt loc de munca .. am spus eu muscandu`mi buza , incepand sa merg apoi . Mi-am aruncat privirea spre pantalonii ei scurti , simtind cum ma ia un fior rece .
- Hai undeva sa bem o cafea fierbinte si sa te mai incalzesti si tu . Sau .. hai la mine . am spus eu privind`o cu drag . Inca nu imi venea sa cred ca e aici . Aveam impresia ca visez sau imi imaginez doar .

25Take me away Empty Re: Take me away Mier Dec 28, 2011 4:19 pm

Jessica Cooper

Jessica Cooper

Se ridica ascultandu-l si realizand doar atunci ca el era profesor.Facuse o prostie atunci , doar pentru ea si totusi era un sentiment placut.
-Nu trebuie sa renunti la postul de profesor.sopti privindu-l la fel de dulce si zambi usor trista.La tine suna bine.continua apoi , impleticindu-si degetele cu ale lui.

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 2]

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum